Dzień 9

Witam,

Dziś proponuję Ci ćwiczenie, które przyda Ci się
w każdej stresującej sytuacji – jednominutowa
medytacja. Jeżeli kiedykolwiek zdarzy Ci się, że
jesteś zdenerwowany czy zestresowany, znajdź
jedną minutę, żeby wyrwać się od stresujących myśli.
Taką krótką medytacje możesz sobie zrobić stojąc
w kolejce, czy jadąc autobusem. Jeżeli hałas i zgiełk
jest zbyt duży to warto nawet wyjść na tą jedną minutę
do toalety.

Ćwiczenie polega na tym, że przez jedną minutę
skupiasz się wyłącznie na swoim oddechu. Starasz
się oczyścić umysł i pozbyć wszelkich myśli. Kierujesz
swoją uwagę na oddech. Zwróć uwagę jak powietrze
dostaje się do Twoich płuc i jak się z nich wydostaje.
Zobacz jak pracuje twoja klatka piersiowa i brzuch.
Nie myśl o niczym innym.

Jeżeli trudno będzie Ci skupić uwagę, licz każdy swój
wdech i wydech. Np. Wdech 1, Wydech 1, Wdech 2,
Wydech 2. I tak dalej.

Nie przejmuj się, jeżeli będą Ci przychodziły do głowy
różne myśli. Bądź ich świadomy i jak tylko złapiesz się
na tym, że nie skupiasz się na oddechu, od razu
sprowadź swoją uwagę na właściwy tor.
Po minucie oderwania się od codziennych problemów
będziesz czuł się znacznie lepiej. Staraj się powtarzać
to ćwiczenie tak często jak to możliwe – nawet jeżeli
nie znajdziesz się żadnej negatywnej sytuacji.

Pamiętaj też, żeby zapisać sobie w dzienniku powód
swoich negatywnych emocji i spróbować je zrozumieć.

Do jutra!

Robert Marchel