Dzień 10

Witam,

Nieodłączną częścią powiększania się świadomości
jest przebaczenie wszystkim, absolutnie wszystkim
ludziom. Włączając w to Twoich rodziców, znajomych,
a nawet zupełnie obcych ludzi, którzy kiedykolwiek
wyrządzili Ci jakąś krzywdę. Chociaż teraz już
powinieneś rozumieć, że nikt nigdy nie mógł Ci zrobić
żadnej krzywdy, tylko Ty sam to tak odebrałeś.

W każdym razie pamiętaj, że wybaczanie to całkowicie
egoistyczny czyn. Jeżeli komuś nie wybaczysz, to tylko
Ty sam będziesz dusił się w swoich negatywnych
emocjach. To Ty będziesz miał problem. Tamtej osoby
to nie dotyka. Jeżeli wybaczysz, to nagle poczujesz
ulgę.

Twoim zadaniem na dzisiaj jest mocne zastanowienie się,
czy są jeszcze jakieś osoby w Twoim życiu, którym masz
coś za złe. Sięgnij pamięcią wstecz i zastanów się nad tym.
Oczywiście te, które najbardziej potrzebują Twojego
wybaczenia od razu przyjdą Ci do głowy. Ale postaraj się
znaleźć absolutnie wszystkie osoby, do których czujesz
jakąś urazę.

Teraz powiedz im wszystkim z osobna „Wybaczam Ci”.

Na końcu jednak pamiętaj, że nie chodzi wyłącznie
o innych ludzi. Ważne jest też, żebyś wybaczył sam
sobie. Nie ma sensu żałować za dawne czyny, albo brak
czynów, bo to nie prowadzi do nikąd. Najważniejsze, żeby
wyciągnąć z nich lekcje i nie popełniać podobnych błędów
w przyszłości. Ale jednocześnie, zaakceptować to jaka jest
rzeczywistość.

Jeżeli zdarzyło się w Twoim życiu coś,
czego mocno żałujesz i ciągle to rozpamiętujesz, to kręcisz
się w kółko. Nie cofniesz czasu. Po co ciągle biczować się
za zrobienie czegoś, czego i tak nie byłeś świadomy? To
jest kolejne szaleństwo. Przykład programowania, którym
jesteśmy karmieni. Zatem wybaczenie sobie, to duży krok
w kierunku lepszej jakości życia.

Podsumowując: Poświęć kilka minut, żeby usiąść wygodnie
i zastanowić się komu powinieneś wybaczyć. Zastanów się
co musisz wybaczyć sam sobie. I wybacz.
Do dzieła! I do usłyszenia jutro 🙂

Pozdrawiam

Robert Marchel

 

4.7/5 - (14 votes)