Witam,
Dzisiejszym zadaniem jest wybranie się na zwyczajny
samotny spacer. Nie ważne jak jesteś zapracowany.
Jeżeli jesteś jak zdecydowana większość ludzi, to z reguły
nie potrafisz docenić właśnie tak prostych rzeczy jak spacer.
Nie ważne jaka jest pogoda, albo pora dnia. Wybierz się
sam nawet na kilkunastominutowy spacer, a w jego trakcie
pamiętaj o dwóch rzeczach.
– Ciesz się tym, że jesteś sam. Zobacz, że w danej chwili
nie będzie z Tobą Twoich znajomych i mimo to, będziesz
się świetnie czuł.
– Skup się na teraźniejszości. Staraj się nie bujać w obłokach,
tylko na tym co będzie się działo w danej chwili. Zobacz całą
naturę jaka będzie Ci otaczała
To ćwiczenie może z pozoru wydawać się błahe, ale takie nie
jest. Jeżeli jesteś jak zdecydowana większośc ludzi, to taki
samotny spacer zdarza się bardzo rzadko – a nawet, kiedy
już wyjdziesz, z reguły bujasz w obłokach i odrywasz się od
rzeczywistości. Tymczasem będąc w tu i teraz zaczynasz
widzieć rzeczywistość taką jaka jest. Wychodzisz ze swojej
głowy i przestajesz się czymkolwiek martwić. Masz czas, żeby
docenić wszystko co Cię otacza.
Powtarzaj takie spacery częściej.
Do jutra!
Robert Marchel