Dzień 2

Witam,
Dzisiejszym zadaniem jest założenie dziennika samoobserwacji.
Kup sobie zeszyt, albo utwórz plik na komputerze lub w telefonie,
na którym będziesz każdego wieczora zapisywał wszelkie swoje
negatywne emocje jakie Cię spotkały. Pamiętaj, że każda negatywna
emocja na jakikolwiek temat to wskazówka dla Ciebie, że gdzieś czai
się przywiązanie. Że odszedłeś od rzeczywistości i uwierzyłeś w jakąś
iluzję, którą stworzył Twój umysł.
Pamiętaj, żeby nie walczyć z tymi negatywnymi myślami, czy uczuciami.
Tylko je obserwuj i spróbuj sobie uświadomić skąd się biorą. Nawet
jeżeli nie będą od razu znikały, sama ich świadomość będzie sprawiała,
że będą przychodziły coraz rzadziej.
Nie musi to być rozbudowany dziennik. Napisz dosłownie 2-3 zdania
przed snem, w ramach podsumowania dnia. Nic się nie stanie, jeżeli
ominiesz jakiś dzień – ale im solidniej się do tego przyłożysz tym
lepsze będziesz miał rezultaty. Tym lepiej zrozumiesz samego siebie
i zaczniesz stawać się bardziej świadomy.
Uważam, że prowadzenie takiego dziennika, było jedną z najważniejszych
rzeczy, które w moim przypadku przyczyniły się do rozwijania mięśnia
świadomości.

Podsumowując: Załóż dziennik i rozpocznij samoobserwacje – czyli
patrz na siebie tak jakbyś nie był w swoi ciele (stał z boku). Zapisz
pierwsze spostrzeżenia.
Do zobaczenia jutro.

 

Rate this page